MARMARA ÜNİVERSİTESİ
BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEK ÖĞRENİM
MEZUNLARI DERNEĞİ
   
  Üye Girişi
  e-mail adresiniz
 
  şifreniz
 
  Şifremi unuttum?
Üye ol
 
 
Larger Font
M.Ü. BESYO

BESYO EĞİTİM

Köklü bir geçmişi olan Marmara Üniversitesi’nin bünyesindeki Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun temeli; Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak 1967 yılında kurulan ve spor yüksek öğrenimi veren İstanbul Atatürk Yüksek Öğretmen Okulu Beden Eğitimi Bölümü ile Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı 1975 yılında kurulan Anadoluhisarı Gençlik ve Spor Akademisi olmak üzere iki kuruma dayanmaktadır. Yüksekokulumuzun temelini oluşturan bu iki kurum, 1982 yılındaki 41 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ve 2908 sayılı kanun ile Beden Eğitimi ve Spor Bölümü olarak Marmara Üniversitesi Göztepe yerleşkesindeki Atatürk Eğitim Fakültesi bünyesinde yer almıştır. Anadoluhisarı yerleşkesinde bulunan bu bölüm, 1992 yılında Rektörlüğe bağlı olarak kurulan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ile birleştirilerek üç bölümlü fakülte yetkilerine sahip, dört yıllık lisans eğitimi veren spor yüksekokulu haline gelmiştir.  

M.Ü. BESYO, köklü geçmişinde vermiş olduğu çok değerli mezunları, yetiştirdiği öğrencileri, aynı zamanda milli takımlarda da antrenörlük ve eğitim hizmeti veren uzman öğretim elemanları ile ülkemizin her zaman lider eğitim kurumu olmuştur. BESYO, Türk spor kamuoyuna bugüne kadar, aralarında dünya ve olimpiyat şampiyonlarının da bulunduğu 8000’nin üzerinde eleman yetiştirmiştir.

2010 Yılında kurulan Marmara Üniversitesi BESYO Mezunlar Derneği; kurduğu iletişim ağının gücü ile mezunlarımıza iş imkanları sağlarken, okul aidiyet duygusunun gelişmesine imkan veren sosyal ortamlar yaratarak okul yönetimi ve öğrenciler arasında geleceğe uzanan bir köprü vazifesini yerine getirecektir. Mezunlar Derneğimize katkılarından dolayı teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz.

OKUL YÖNETİMİ

 

 
 M.Ü. BESYO - Bilgi
 
Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Öğrenim Mezunları Derneği
Adres: Atatürk Cad. Yakut Sok. No:8 K:4 Anadoluhisarı/İstanbul